Jeżeli oglądając Top Gun, marzyłeś by choć raz poczuć się jak pilot myśliwca, czas przestać marzyć. Polski odrzutowy samolot szkolno-bojowy TS-11 Iskra bis D czeka na Ciebie!

Niebanalny prezent dla Ciebie lub kogoś bliskiego. Dzień z życia pilota wojskowego samolotu odrzutowego TS-11 Iskra.

Fundacja Biało-Czerwone Skrzydła (www.bialoczerwoneskrzydla.org / fbsc.pl) nie przestaje zaskakiwać swoją wizją i co warte podkreślenia – konsekwencją realizacji celów! Samoloty takie jak TS-11 Iskra, AN2, czy PLZ 101 Gawron zyskują dzięki nim nowe życie, a razem grupą 3AT3 Formation Flying Team można podziwiać je podczas wielu pokazów lotniczych. Dzięki zaangażowaniu FBCS polska myśl techniczna cały czas jest promowana nie tylko w Polsce, lecz w całej Europie. Loty zapoznawcze FBCS.pl

Więcej…

Piloci 4 SLSz upamiętnią „Cud nad Wisłą”

Na lotnisku w Dęblinie trwają treningi do obchodów Święta Wojska Polskiego połączonego z setną rocznicą Bitwy Warszawskiej.

15 sierpnia, jak i dzień później piloci 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego wykonają przeloty nad miejscami pamięci związanymi z Bitwą Warszawską 1920 roku.

W sobotę i niedzielę „Biało-Czerwone Iskry” wykonają przelot nad Warszawą oraz Radzyminem w ugrupowaniu z samolotami F-16.  Kolejna formacja to TS-11 Iskra w tzw. „szarym malowaniu” z  samolotami M-346 Bielik, która zrealizuje przelot na Ossowem. 

Samoloty transportowe M-28 Bryza zobaczymy nad Lublinem, a PZL-130 Orlik nad Rzeszowem.  Ostatnim miejscem upamiętnianym przez pilotów będą Kielce - tam przelot wykonają śmigłowce SW-4 Puszczyk.
 

Zdjęcia i tekst: por. Ewa Złotnicka /4SLSz
Źródło informacji: 4.SLSz