Jeżeli oglądając Top Gun, marzyłeś by choć raz poczuć się jak pilot myśliwca, czas przestać marzyć. Polski odrzutowy samolot szkolno-bojowy TS-11 Iskra bis D czeka na Ciebie!

Niebanalny prezent dla Ciebie lub kogoś bliskiego. Dzień z życia pilota wojskowego samolotu odrzutowego TS-11 Iskra.

Fundacja Biało-Czerwone Skrzydła (www.bialoczerwoneskrzydla.org / fbsc.pl) nie przestaje zaskakiwać swoją wizją i co warte podkreślenia – konsekwencją realizacji celów! Samoloty takie jak TS-11 Iskra, AN2, czy PLZ 101 Gawron zyskują dzięki nim nowe życie, a razem grupą 3AT3 Formation Flying Team można podziwiać je podczas wielu pokazów lotniczych. Dzięki zaangażowaniu FBCS polska myśl techniczna cały czas jest promowana nie tylko w Polsce, lecz w całej Europie. Loty zapoznawcze FBCS.pl

Więcej…

Poszukiwania na Bałtyku

Cały wczorajszy dzień lotnicy z 44. Bazy Lotnictwa Morskiego prowadzili poszukiwania na Bałtyku. Najpierw przewróconą łódź zlokalizowała załoga W-3WARM z Darłowa, a następnie, dwukrotnie do rejonu poszukiwań wylatywał samolot M28B 1R z Siemirowic. Przewrócona łódź okazała się od dawna nieużytkowana.

Wczoraj (27.07) do służb SAR wpłynęła informacja, że na Bałtyku, ok. 35 mil morskich na północ od Darłowa jedna z przepływających jednostek odnalazła pusty kajak. O godz. 10.53 do akcji poszukiwawczej wystartowała załoga dyżurna SAR śmigłowcem W-3WARM Anakonda z 44. Bazy Lotnictwa Morskiego w Darłowie, dowodzona przez kmdr. por. pil. Wojciecha Koliczko. Poszukiwania z wody prowadziły także jednostki Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa. O godz. 11.20 załoga śmigłowca rozpoczęła przeszukiwanie wskazanego rejonu metodą halsów równoległych. Już po dwóch minutach dostrzeżono wywróconą łódź oraz folię NRC, unoszące się na powierzchni wody. Koordynaty miejsca przekazano natychmiast służbom koordynującym akcję i kontynuowano dalsze poszukiwania. O godz. 13.23, śmigłowiec, ze względu na mała pozostałość paliwa powrócił na macierzyste lotnisko w Darłowie. O godz. 12.23 do rejonu poszukiwań wystartowała załoga samolotu patrolowo-rozpoznawczego M28B 1R Bryza z 44. Bazy Lotnictwa Morskiego w Siemirowicach, dowodzona przez kmdr. ppor. pil. Roberta Nowakowskiego. Przeszukanie rejonu nie dało rezultatów. O godz. 15.27 samolot powrócił na lotnisko Siemirowice i, po odtworzeniu gotowości, wystartował ponownie o godz. 16.52. Poszukiwania z powietrza kontynuowano do godz. 19.38. W ich trakcie załoga zaobserwowała kilka unoszących się na wodzie przedmiotów. O godz. 20.04 Bryza wylądowała ponownie w Siemirowicach, kończąc akcję poszukiwawczą. Bliższe oględziny przewróconej łodzi, dokonane przez ratowników MSPiR, wykazały, że najprawdopodobniej od dawna nie była użytkowana, a odnalezione w pobliżu przedmioty mogły znajdować się na jej pokładzie. Na łodzi odnaleziono zerwaną linkę cumowniczą. Odnaleziony na morzu kajak, najprawdopodobniej pochodził z Bornholmu, i również znalazł się na morzu bez ingerencji ludzi.

źródło informacji: BLMW