Jeżeli oglądając Top Gun, marzyłeś by choć raz poczuć się jak pilot myśliwca, czas przestać marzyć. Polski odrzutowy samolot szkolno-bojowy TS-11 Iskra bis D czeka na Ciebie!

Niebanalny prezent dla Ciebie lub kogoś bliskiego. Dzień z życia pilota wojskowego samolotu odrzutowego TS-11 Iskra.

Fundacja Biało-Czerwone Skrzydła (www.bialoczerwoneskrzydla.org / fbsc.pl) nie przestaje zaskakiwać swoją wizją i co warte podkreślenia – konsekwencją realizacji celów! Samoloty takie jak TS-11 Iskra, AN2, czy PLZ 101 Gawron zyskują dzięki nim nowe życie, a razem grupą 3AT3 Formation Flying Team można podziwiać je podczas wielu pokazów lotniczych. Dzięki zaangażowaniu FBCS polska myśl techniczna cały czas jest promowana nie tylko w Polsce, lecz w całej Europie. Loty zapoznawcze FBCS.pl

Więcej…

Aerobaltic Online - pokazy lotnicze w czasach pandemii

Lotniczy sezon w pełni, ale z pokazowego kalendarza sukcesywnie znikają kolejne eventy, na które z niecierpliwością czekali fani awiacji. Z powodu pandemii i zakazu organizowania imprez masowych także i największe cywilne pokazy lotnicze w Polsce - LOTOS Gdynia Aerobaltic - zostały przeniesione na rok 2021. Aeropact (organizator gdyńskiego air show) postanowił jednak zaspokoić głód fanów i tegoroczną edycję przenieść do… sieci!

Aerobaltic Online to pierwsze i jedyne takie pokazy w Polsce. To 3-godzinny program telewizyjny w całości poświęcony awiacji, pilotom i air show, a przy tej okazji także gospodarzom miejsca, czyli Miastu Gdynia i jednostce wojskowej zlokalizowanej na lotnisku Gdynia Babie Doły. W studiu na terenie jednostki zasiądą goście, którzy opowiedzą o przygodach lotniczych, zdradzą tajniki przygotowań do lotów pokazowych, zaprezentują nowości lotnicze, a także wytłumaczą jak skomplikowanym przedsięwzięciem jest air show i dlaczego pokazy nie mogły odbyć się w tym roku. Zaplanowane są także łączenia przez Skype, by móc porozmawiać z najlepszymi pilotami i grupami pokazowymi z zagranicy.

Wydarzenie odbędzie się 7 sierpnia 2020 od godziny 12:00 do 15:00. Program będzie transmitowany na żywo na stronie internetowej www.aerobaltic.pl oraz na kanałach social media: Facebook, Instagram, Youtube.

Warto dołączyć do wydarzenia na Facebook: Aerobaltic Online 2020


źródło informacji: Aerobaltic